איך אפשר לקבל תושבות באלבניה?

מהי תושבות באלבניה?

אזרחים ישראליים שמגיעים לאלבניה מקבלים אוטומטית ויזה ל-90 יום. לאחר 90 יום עליהם לצאת מאלבניה ל-90 יום נוספים (לא משנה לאיפה), ולאחר מכן הם יכולים לחזור לאלבניה ולקבל 90 יום נוספים, וכן הלאה. הצורך לצאת מאלבניה ל-90 יום משבש את אורח החיים ומפריע לפעולות פשוטות כמו שכירת דירה (תעריפי השכירות לתקופות קצרות גבוהים בהרבה מהתעריפים לתקופות ארוכות) ועוד. לכן, ישראלים שרוצים לחיות באלבניה מעוניינים באפשרות להישאר באלבניה ללא הגבלת זמן. תושבות באלבניה היא מעמד שמאפשר להישאר באלבניה ללא הגבלת זמן למשך שנה אחת או שנתיים, וניתנת לחידוש, כך שלמעשה היא מאפשרת שהייה באלבניה ללא הגבלת זמן.

איך משיגים תושבות באלבניה?

ישנן שתי דרכים עיקריות להשיג תושבות באלבניה:

 1. ויזת נווד דיגיטלי
 2. פתיחת עסק באלבניה

להלן נעבור על שתי הדרכים האלה, נראה מה דרוש עבור כל אחת, ומתי כל אחת מהדרכים יכולה להתאים.

 

תושבות באלבניה באמצעות ויזת נווד/ת דיגיטלי/ת

כל אזרח ישראלי יכול להגיש בקשה לויזת נוודים דיגיטליים באלבניה. מה נדרש בשביל לקבל ויזת נווד דיגיטלי באלבניה?

 • דרכון ישראלי בתוקף ליותר משנה קדימה
 • חוזה עבודה עם חברה זרה (כלומר לא אלבנית, יכולה להיות ישראלית או מכל מדינה אחרת)

למה צריך חוזה עבודה עם חברה זרה? הרעיון הוא שהרשויות האלבניות רוצות לוודא שהנווד לא מתכוון לעבוד באלבניה ולהעלים מס. לכן הן דורשות לראות שיש לו חוזה עבודה והוא עובד מרחוק. זהו ה"קצ'" בויזת נווד דיגיטלי באלבניה, כלומר מי שלא יכול להראות חוזה כזה, לא יקבל ויזת נווד דיגיטלי. זה קצת פרדוקסלי מכיוון שרוב הנוודים הדיגיטליים לא עובדים בחברה מסויימת אלא עצמאים, ולכן נוצר מצב שלמעשה רוב הנוודים הדיגיטליים לא יכולים לקבל את הויזה הזאת, אך פרדוקסלי ככל שיהיה, זהו המצב. חושבים שאתם יכולים לארגן חוזה עבודה? ייתכן שויזת נוודים דיגיטליים היא האפשרות העדיפה עבורכם, הנה כמה מהיתרונות של ויזת נוודים דיגיטליים.

ראשית, נוודים דיגיטליים לא משלמים מס באלבניה. שנית, עלות התהליך נמוכה יותר. אנו גובים רק כ-550€ (תלוי במאפייני המקרה) עבור עזרה בקבלת ויזה של נווד דיגיטלי, לעומת כ-850€ (תלוי במאפייני המקרה) לתושבות על בסיס פתיחת עסק.

ויזת נוודים דגיטליים ניתנת לשנה, וניתנת לחידוש כל שנה לשנה נוספת.

 

תושבות באלבניה על בסיס פתיחת עסק

תושבות באלבניה על בסיס פתיחת עסק באלבניה היא האפשרות הפשוטה והבטוחה, מכיוון שהיא לא דורשת מסמכים מיוחדים וכל אזרח ישראלי יכול לבצע אותה. אמנם העלויות מעט יותר גבוהות, אך לפתיחת עסק באלבניה יכולים להיות יתרונות מס שיעלו בהרבה על העלויות האלה. כלומר, במקרים מסויימים מסויימים פתיחת עסק באלבניה יכולה להיות פעולה ריווחית כשלעצמה, ללא קשר להטבה הנלווית של קבלת התושבות. מה נדרש בשביל תושבות באלבניה על בסיס פתיחת עסק?

 • דרכון ישראלי בתוקף ליותר משנה קדימה
 • אישור העדר רישום פלילי ("תעודת יושר")

השלב הראשון בקבלת תושבות באלבניה על בסיס פתיחת עסק הוא פתיחת העסק. החדשות הטובות הן שבאלבניה אין כל הגבלה על פתיחת עסק וכל אזרח ישראלי יכול לפתוח עסק באלבניה. ניתן לפתוח עסק משני סוגים: עסק אישי, מקביל למה שאנחנו מכירים כ"עוסק פטור" בישראל, או חברה LLC, דומה למה שאנחנו מכירים כחברה בע"מ בישראל. לכל סוג יש יתרונות וחסרונות משלו ויש לבחון איזה סוג עדיף בהתאם למקרה הספציפי. על סמך פתיחת העסק ניתן לקבל אישור עבודה, ועל סמך אישור העבודה, בצירוף חוזה שכירות באלבניה, ניתן לקבל את התושבות.

בקבלת תושבות על בסיס פתיחת עסק יש לשלם מס באלבניה שגובהו כ-100€ לחודש, וכן הנהלת חשבונות בסביבות 50€-80€ לחודש, תלוי בסוג העסק ומאפייניו. עם זאת, מפתיחת עסק באלבניה אפשר להרוויח הרבה יותר מהסכומים האלה, אם תכנון המס נעשה נכון. עסק באלבניה לא משלם מע"מ ולא מס הכנסה עד לסכום של 8 מיליון לק בשנה (כ-320,000 ש"ח). כלומר, אם יש לכם פעילות עסקית בישראל שאתם יכולים להעביר לאלבניה, החיסכון הוא עצום וגבוה הרבה יותר מהמס שמשלמים באלבניה.

התושבות על בסיס פתיחת עסק ניתנת בפעם הראשונה לשנה, ולאחר מכן ניתנת לחידוש לתקופות של שנתיים בכל פעם.

 

איזו אפשרות עדיפה?

אם יש לכם עסק שמכניס מעל 100,000 ש"ח בשנה וניתן להעביר את הפעילות שבו או את חלקה לעסק האלבני או לחברה האלבנית – פתיחת עסק/חברה באלבניה נשמעת פתרון טוב מכיוון שהיא מקפלת בתוכה גם את קבלת התושבות וגם יתרונות מיסוי. אם אין לכם עסק כזה או שאתם לא מתכוונים לפתוח עסק כזה בקרוב, אז יש שתי אפשרויות: אם יש לכם אפשרות להשיג חוזה עבודה עם חברה שאינה אלבנית, ייתכן שויזת נוודים דיגיטליים היא הפתרון המתאים לכם. אם אין לכם אפשרות להשיג חוזה כזה, האפשרות הרלוונטית היא פתיחת עסק.

 

צריכים עזרה ברילוקיישן לאלבניה? נשמח לעזור:

  Reset password

  Enter your email address and we will send you a link to change your password.

  Get started with your account

  to save your favourite homes and more

  Sign up with email

  Get started with your account

  to save your favourite homes and more

  By clicking the «SIGN UP» button you agree to the Terms of Use and Privacy Policy
  Powered by Estatik